KOBUDOMANIA SHOW 2013

By
Updated: decembrie 23, 2013

În data de 15.12.2013 a avut loc la Bucureşti „KOBUDOMANIA SHOW 2013” în cadrul căreia s-a desfăşurat Cupa „TIGER SECURITY 2013” la Kata şi Luptă şi Nunchaku, au avut loc demonstraţii de Kyokushin Karate, HMB-Arte marţiale medievale, Kickbox, Kendo şi Kobudo Karate, iar pentru sportivii organizaţiei a venit Moş Crăciun cu daruri.

Mulţumim sponsorilor şi partenerilor noştri pentru ajutorul acordat în organizarea evenimentului: TIGER SECURITY, BS PHOTOGRAPHY, IPA-REGIUNEA 12 BUCUREŞTI, GREEN SOUND, JIDVEI, RENOVIS şi RADIO BUCUREŞTI FM.

 

Clasament Cupa „TIGER SECURITY” 2013

Circuit de viteză-îndemânare (sportivi începători)

Feminin 4-7 ani
Locul 1 – GEVRE Maria
Locul 2 – PARASCHIV Alexandra
Locul 3 – SĂVULESCU Ioana
Locul 3 – ŞANDRU Maria
Menţiune – DUMITRA Ana

Masculin 4-5 ani
Locul 1 – ENE Vlad
Locul 2 – SGANDĂR Teodor
Locul 3 – FUGACIU Eric

Masculin 6 ani
Locul 1 – ALI Rayan
Locul 2 – POPESCU Vlad
Locul 3 – BORANGIC Cristian
Locul 3 – CLEJAN Andrei

Masculin 7-10 ani
Locul 1 – ŢAPARDEL Marius
Locul 2 – SIMION Darius
Locul 3 – ŢAPARDEL Andrei
Locul 3 – DUMITRA Andrei

Kata

Feminin 7-8 ani
Locul 1 – VĂTĂŞESCU Ioana
Locul 2 – COSTESCU Sofia
Locul 3 – DABIJA Ioana
Locul 3 – POPESCU Alexandra

Feminin 10-13 ani
Locul 1 – ŞERBAN Gabriela
Locul 2 – BOCA Alexandra
Locul 3 – OSMAN Alexandra
Locul 3 – OSMAN Anisa

Masculin 6-8 ani
Locul 1 – CHIŢEŞ Antonio
Locul 2 – MACAVEIU Albert
Locul 3 – DUMITRESCU Andrei
Locul 3 – SĂFTOIU Eduard

Masculin 9-11 ani
Locul 1 – CLOCOTILĂ Răzvan
Locul 2 – NĂSTASE Luca
Locul 3 – MATACHE Gabriel
Locul 3 – ZÎRNĂ Alexandru

Masculin 12-13 ani
Locul 1 – VASILESCU Sabin
Locul 2 – PORTIK DOBOS Gellert
Locul 3 – LACZKO Sandor
Locul 3 – MARIN Andrei

Masculin 13-15 ani
Locul 1 – VASILE Andrei
Locul 2 – OŢEL Mihnea
Locul 3 – CONSTANTIN Claudiu
Locul 3 – LICU Tudor

Seniori
Locul 1 – MACAVEIU Ioan
Locul 2 – DRAGOMIR Cristian
Locul 3 – GHEORGHE Cătălin
Locul 3 – MOLNAR Zoltan

Luptă cu Nunchaku

Feminin 8-10 ani
Locul 1 – OSMAN Anisa
Locul 2 – POPESCU Alexandra
Locul 3 – DABIJA Ioana

Masculin 6-8 ani
Locul 1 – VOICU Liviu
Locul 2 – SĂFTOIU Eduard
Locul 3 – RALIADE Mihai
Locul 3 – ADAM Alexandru

Masculin 11-12 ani
Locul 1 – MARIN Ionuţ
Locul 2 – MARIN Andrei
Locul 3 – CLOCOTILĂ Răzvan
Locul 3 – BĂCEANU Cosmin

Masculin 13-15 ani
Locul 1 – VASILE Andrei
Locul 2 – OŢEL Mihnea
Locul 3 – PORTIK DOBOS Gellert
Locul 3 – LICU Tudor

Seniori OPEN
Locul 1 – BADEA Laurenţiu
Locul 2 – DRAGOMIR Cristian
Locul 3 – GHEORGHE Cătălin
Locul 3 – MOLNAR Zoltan

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *